WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ OPIS TEN MA TYLKO CHARAKTER INFROMACYJNY

Jest to dosyć lekki cykl który można zastosować jako pierwszy cykl na strodkach anabolkicznych

Cykl bedzie trwał 16 tygodnie z odblokiem

Potrzebne środki

  • 2 flakony Testosteron Enanthate-250mg/ml (120 PLN sztuka)
  • 1 flakon HCG 5000 ui (65 PLN szt)
  • 20 tabletek Clomid (40 PLN)

Plan cyklu

  • 1-14 tygodnia co 5 dni 100ml Pierwszy cykl na Testosterone Enanthate 250mg/ml
  • 4-16 tygodnia co 5 dni 300 ui HCG
  • 16 tydzien czyli dwa tygodnie po ostatyim strzale testosterony przez 5 dni bierzemy po 2 tabletki Clomidu 50 mg, nastepnie przez 10 dni po 1 tabletce

 Opis do cyklu

Opisany tutaj cykl opiera się na dlugim estrze Enathate, testosteron ten ma długi okres półtrwania ok 12 dni  więc iniekcie nie muszą być częste jak to ma sie w przypadku propionatu. Niektóre żródła donosza ze krótkie estry powoduja mniejsze wyrzuty estradiolu jak ma to w przypadku długiego estru np. enathate. Mówi się też ze dlugie estry sa lepsze na redukcje ponieważ taki testosteron mniej gromadzi wode w organizmien. Sprawdzałem to informacje na sobie ale nie zauwarzyłem różnicy więc osobiscie wole stosowac dlugie estry ponieważ jest mniej kłucia ;)

Testosteron jest w miare łagodnym środkiem efekty nieporzadane jakie mogą wystąpić to np. zwiekszenie agresji, trądzik wynikajacy z podniesienia estrogenu, gromadzenie wody w organizmien.

HCG ma zapobiegać dystrofi jąder która może byc sposodowana podawaniem testosteronu z zewnatrz, powoduje to blokowanie przysadki mózgu która wytwarza hormon FH, FSH które dają sygnał do naszych jąder aby produkowały nasz naturalny testosteron.

W trakcie cyklu w ok 6 tygodniu można zbadac Estradiol, jeśli jego wartość przekracza dwa razy normale nalezy użyć srodków takich jak symex który zbija pozoim estrogenu. Testosteron Enatha nie powinien zwiekszać naszego poziomu prolaktyny jak ma to w przypadku nandrolonów, lecz warto od czasu do czasu go zbadac i w razie potrzby zastosowac Cabaser.

Badania po cyklu

W 18 tygodniu nalezy zbadac czy nasz organizm wrócił do normy. Badamy FSH, FH, Testosteron i Estradiol. Jeżeli wszystko jest w normie możemy czyć się odblokowanym

Testosteron Enathate (Test E)

Środek anabolkiczno androgenny w medycynie stosowany przeważnie u mężczyzn z niskim poziomem naturalnego testosteronu, a także używany wterapii hormonalnej dla mężczyzn transpłciowych. Testosteron podawany jest do mieśniowo, czestotliwość podawania jest zależny od estru, w tym przypadku mowa w długim estrze Enathate więc w medycunie najczesciej podaje sie go raz w tygodniu. Lek ten jest sterydem anabolicznie-androgennym, a zatem jest anagonistą receptorów androgennych a także jego część może konwertowac do dihydrotestosteronu (DHT). Testosteron Enathate jest środkiem o długim okresie połtrwania ok 12 dni. Z tego powodu uważa się go za naturalną i bioidentyczną formę testosteronu. Testosteron enathate został wprowadzony do obiegu 1954 roku jako lek, po za medycyną znalazł on zastosowanie w sporcie ponieważ zwieksza on mase ciała, siłe, wytrzymałość, przyspiesza proces przyswajania białek i przyspiesza regeneracje organizmu.